Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Le të fillojmë me disa hapa të shpejtë dhe të thjeshtë për të regjistruar një llogari Binomo në aplikacionin Binomo ose faqen e internetit të Binomo. Pastaj plotësoni verifikimin e identitetit në llogarinë tuaj Binomo, ky proces zakonisht zgjat disa minuta për t'u përfunduar.


Si të regjistroni një llogari në Binomo

Si të regjistroni një llogari Binomo në Facebook

Është kaq e lehtë të tregtosh në Binomo duke klikuar në butonin [Identifikohu] . Kjo do t'ju çojë në formularin e regjistrimit .

1. Regjistrohuni nëpërmjet një rrjeti social duke përdorur llogarinë tuaj në Facebook dhe mund ta bëni këtë në vetëm disa hapa të thjeshtë:
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
2. Do të hapet dritarja e hyrjes në Facebook, ku do t'ju duhet të vendosni adresën e emailit që keni përdorur në Facebook.

3. Futni fjalëkalimin nga llogaria juaj në Facebook.

4. Klikoni në “Identifikohu”.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Pasi të keni klikuar në butonin "Identifikohu", Binomo kërkon qasje në emrin tuaj, foton e profilit dhe adresën e emailit. Klikoni Vazhdo...
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Pas kësaj, do të ridrejtoheni automatikisht në platformën Binomo.

Tani ju jeni një tregtar Binomo, dheju keni 10,000 dollarë në llogarinë Demo, përdorimi i një llogarie Demo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar se si të tregtoni dhe të kuptoni gjithçka shumë më shpejt pa pasur frikë se mos humbni fondet tuaja.

Pasi të jeni gati, mund të kaloni në një llogari reale, duhet të bëni një investim në llogarinë tuaj.
Si të depozitoni në Binomo
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo


Si të regjistroni një llogari Binomo me Google

Për më tepër, ju mund të regjistroni një llogari Binomo përmes Google. Nëse dëshironi ta bëni këtë, ju lutemi ndiqni këto hapa:

1. Klikoni në butonin përkatës në formularin e regjistrimit.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
2. Në dritaren e re që hapet, futni numrin e telefonit ose emailin tuaj dhe klikoni "Next".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
3. Më pas vendosni fjalëkalimin për llogarinë tuaj të Google dhe klikoni " Tjetër ".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Pas kësaj, do të ridrejtoheni automatikisht në platformën Binomo. Tani ju jeni një tregtar zyrtar i Binomo!

Si të regjistroni një llogari Binomo me email

Ju keni mundësinë të regjistroni llogarinë tuaj përmes Email-it duke klikuar butonin [Sign in] në këndin e sipërm djathtas.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Për t'u regjistruar, duhet të kryeni hapat e mëposhtëm dhe të klikoni "Krijo llogari".
 1. Futni një adresë të vlefshme emaili dhe krijoni një fjalëkalim të sigurt.
 2. Zgjidhni monedhën e llogarisë suaj për të gjitha operacionet tuaja tregtare dhe depozituese. Ju mund të zgjidhni dollarë amerikanë, euro ose, për shumicën e rajoneve, monedhën kombëtare.
 3. Lexoni Marrëveshjen e Klientit dhe Politikën e Privatësisë dhe konfirmoni atë duke klikuar kutinë e kontrollit.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Pas kësaj, një email konfirmimi do të dërgohet në adresën e emailit që keni futur. Konfirmoni adresën tuaj të emailit për të mbrojtur llogarinë tuaj dhe për të zhbllokuar më shumë aftësi të platformës, klikoni butonin "Konfirmo emailin" .
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Email-i juaj u konfirmua me sukses. Do të ridrejtoheni automatikisht në platformën Binomo Trading.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Ju keni 10,000 dollarë në llogarinë tuaj demo.Një llogari demo është një mjet që ju të njiheni me platformën dhe të praktikoni aftësitë tuaja tregtare në asete të ndryshme. Ju mund të tregtoni në kohë reale dhe të mësoni se si të analizoni tregjet duke përdorur tregues teknikë pa rrezikuar fondet tuaja.

Ju gjithashtu mund të tregtoni në një llogari reale ose turneu pas depozitimit.
Si të depozitoni në Binomo
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo


Regjistroni një llogari Binomo në Web Mobile

Nëse dëshironi të tregtoni në rrjetin celular të platformës tregtare Binomo, mund ta bëni lehtësisht. Fillimisht, hapni shfletuesin tuaj në pajisjen tuaj celulare. Pas kësaj, vizitoni faqen e internetit të faqes kryesore të Binomo .
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Në këtë hap ne ende futim të dhënat: email, fjalëkalim, zgjidhni një monedhë, kontrolloni "Marrëveshjen e klientit" dhe klikoni "Krijo llogari"
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Urime! Regjistrimi juaj ka përfunduar! Tani nuk ju nevojitet asnjë regjistrim për të hapur një llogari demo .$10,000 në një llogari Demo ju lejon të praktikoni aq sa ju nevojitet falas.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Regjistro një llogari në aplikacionin Binomo iOS

Tregtoni në lëvizje, drejtpërdrejt nga telefoni juaj me aplikacionin Binomo. Do t'ju duhet të shkarkoni aplikacionin nga App Store ose këtu . Thjesht kërkoni për "Binomo: Online Trade Assistant" dhe shkarkoni atë në iPhone ose iPad tuaj.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Regjistrimi në platformën mobile iOS është gjithashtu i disponueshëm për ju . Kliko "Regjistrohu".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
 1. Fusni adresën tuaj të emailit dhe fjalëkalimin e ri
 2. Zgjidhni monedhën e llogarisë
 3. Klikoni në butonin e verdhë "Regjistrohu".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Tani mund të tregtoni Binomo në iPhone ose iPad tuaj. Ju nuk keni nevojë të shpenzoni fondet tuaja për tregtim menjëherë. Ne ofrojmë llogari demo praktike, të cilat do t'ju lejojnë të provoni investimin me fonde virtuale duke përdorur të dhëna reale të tregut.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo


Regjistroni një llogari në aplikacionin Binomo Android

Aplikacioni i tregtimit Binomo për Android konsiderohet të jetë aplikacioni më i mirë për tregtimin në internet. Kështu, ajo ka një vlerësim të lartë në dyqan.

Duhet të instaloni aplikacionin Binomo për të krijuar një llogari për tregtim ose mund të ndiqni lidhjen për të shkarkuar aplikacionin menjëherë

Shtypni butonin " Instalo " në Google Play. Prisni që procesi i instalimit të përfundojë.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Kliko "Regjistrohu" për të krijuar një llogari të re Binomo.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
 1. Shkruani adresën tuaj të emailit
 2. Fut fjalëkalimin e ri
 3. Klikoni në butonin e verdhë "Regjistrohu".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Tani mund të tregtoni Binimo në një pajisje celulare Android.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

Cilat lloje të statuseve të llogarisë janë të disponueshme në platformë

Ka 4 lloje statusesh në platformë: Falas, Standard, Gold dhe VIP.
 • Një status falas është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e regjistruar. Me këtë status, ju mund të tregtoni në llogarinë demo me fonde virtuale.
 • Për të marrë një status standard , depozitoni një total prej $10 (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj).
 • Për të marrë një status Gold , depozitoni një total prej $500 (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj).
 • Për të marrë një status VIP , depozitoni një total prej $1000 (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj) dhe konfirmoni numrin tuaj të telefonit.
Çdo status ka avantazhet e tij: bonuse shtesë, aktive shtesë, përqindje maksimale e përfitimit, etj.


A mund të regjistrohen të afërmit në faqen e internetit dhe të tregtojnë nga e njëjta pajisje

Anëtarët e së njëjtës familje mund të tregtojnë në Binomo, por vetëm në llogari të ndryshme dhe nga pajisje dhe adresa IP të ndryshme.

Pse duhet të konfirmoj emailin tim

Konfirmimi i emailit tuaj vjen me disa avantazhe:

1. Siguria e një llogarie. Pasi emaili juaj të konfirmohet, mund ta rivendosni me lehtësi fjalëkalimin tuaj, t'i shkruani Ekipit tonë të Mbështetjes ose të bllokoni llogarinë tuaj nëse është e nevojshme. Ai gjithashtu do të sigurojë sigurinë e llogarisë tuaj dhe do të ndihmojë në parandalimin e mashtruesve që të hyjnë në të.

2. Dhuratat dhe promovimet. Ne do t'ju njoftojmë për konkurse të reja, bonuse dhe kode promocionale, në mënyrë që të mos humbisni asgjë.

3. Lajme dhe materiale edukative. Ne gjithmonë përpiqemi të përmirësojmë platformën tonë dhe kur shtojmë diçka të re - ju informojmë. Ne dërgojmë gjithashtu materiale trajnimi unike: strategji, këshilla dhe komente ekspertësh.

Çfarë është një llogari demo

Pasi të regjistroheni në platformë, ju merrni akses në llogarinë demo prej 10,000,00 dollarësh (ose një shumë ekuivalente në monedhën e llogarisë tuaj).

Një llogari demo është një llogari praktike që ju lejon të përfundoni tregti në një grafik në kohë reale pa investime. Kjo ju ndihmon të njiheni me platformën, të praktikoni strategji të reja dhe të provoni mekanikë të ndryshëm përpara se të kaloni në një llogari reale. Mund të kaloni midis llogarive tuaja demo dhe atyre reale në çdo kohë.

Shënim . Fondet në llogarinë demo nuk janë reale. Ju mund t'i rrisni ato duke përfunduar tregti të suksesshme ose t'i rimbusni nëse ato mbarojnë, por nuk mund t'i tërhiqni ato.

Si të verifikoni llogarinë në Binomo

Si të verifikoj identitetin tim në Binomo

Pasi të jetë kërkuar verifikimi, do të merrni një njoftim pop-up dhe artikulli "Verifikimi" do të shfaqet në meny. Për të verifikuar identitetin tuaj, do t'ju duhet të ndiqni këto hapa:

1) Klikoni në "Verifiko" në njoftimin që shfaqet.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
2) Ose klikoni në foton e profilit tuaj për të hapur menunë.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
3) Klikoni në butonin "Verifiko" ose zgjidhni "Verifikimin" nga menyja.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
4) Do të ridrejtoheni në faqen "Verifikimi" me listën e të gjitha dokumenteve për verifikim. Së pari, do të duhet të verifikoni identitetin tuaj. Për ta bërë këtë, shtypni butonin "Verifiko" pranë "Kartë ID".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
5) Përpara se të filloni verifikimin, shënoni kutitë e kontrollit dhe klikoni "Next".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
6) Zgjidhni vendin e lëshimit të dokumenteve tuaja në menynë rënëse, më pas zgjidhni llojin e dokumentit. Shtypni "Next".

shënim. Ne pranojmë pasaporta, karta identiteti dhe patentë shoferi. Llojet e dokumenteve mund të ndryshojnë sipas vendit, kontrolloni listën e plotë të dokumenteve.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
7) Ngarko dokumentin që ke zgjedhur. Së pari anën e përparme, pastaj - mbrapa (Nëse dokumenti është i dyanshëm). Ne pranojmë dokumente në formatet e mëposhtme: jpg, png, pdf.

Sigurohuni që dokumenti juaj të jetë:

 • E vlefshme për të paktën një muaj nga data e ngarkimit (për banorët e Indonezisë dhe Brazilit vlefshmëria është e parëndësishme).
 • Lehtë për t'u lexuar: emri juaj i plotë, numrat dhe datat janë të qarta. Të katër qoshet e dokumentit duhet të jenë të dukshme.
Pasi të keni ngarkuar të dyja anët e dokumentit tuaj, klikoni "Next".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
8) Nëse është e nevojshme, shtypni "Ndrysho" për të ngarkuar një dokument tjetër përpara se ta dorëzoni. Ndërsa jeni gati, shtypni "Next" për të dorëzuar dokumentet.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
9) Dokumentet tuaja janë dorëzuar me sukses. Shtypni "OK" për t'u kthyer në faqen "Verifikimi".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
10) Statusi i verifikimit të identitetit tuaj do të ndryshojë në "Në pritje". Mund të duhen deri në 10 minuta për të verifikuar identitetin tuaj.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
11) Pasi të jetë konfirmuar identiteti juaj, statusi ndryshon në "U krye" dhe mund të filloni të verifikoni mënyrat e pagesës.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Për të mësuar më shumë rreth verifikimit të mënyrave të pagesës, referojuni Si të verifikoni një kartë bankare? dhe Si të verifikoni një kartë bankare të papersonalizuar? artikuj.

12) Nëse nuk ka nevojë të verifikoni mënyrat e pagesës, do të merrni menjëherë statusin "Verifikuar". Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të tërheqni fonde përsëri.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Si të verifikoni një kartë bankare në Binomo

Pasi të jetë kërkuar verifikimi, do të merrni një njoftim pop-up dhe artikulli "Verifikimi" do të shfaqet në meny.

Shënim . Për të verifikuar një mënyrë pagese, fillimisht duhet të verifikoni identitetin tuaj. Ju lutemi referojuni Si ta verifikoj identitetin tim? më sipër

Pasi të jetë konfirmuar identiteti juaj, mund të filloni verifikimin e kartave tuaja bankare.

Për të verifikuar një kartë bankare, do t'ju duhet të ndiqni këto hapa:

1) Klikoni në foton e profilit tuaj për të hapur menynë.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
2) Klikoni në butonin "Verifiko" ose zgjidhni "Verifikimin" nga menyja.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
3) Do të ridrejtoheni në faqen "Verifikimi" me listën e të gjitha mënyrave të paverifikuara të pagesës. Zgjidhni një mënyrë pagese me të cilën dëshironi të filloni dhe shtypni "Verifiko".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
4) Ngarko një foto të kartës suaj bankare, vetëm në anën e përparme, në mënyrë që emri, numri i kartës dhe data e skadencës të jenë të dukshme. Ne pranojmë foto në formatet e mëposhtme: jpg, png, pdf. Shtypni "Next".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
5) Fotografia juaj është dërguar me sukses. Shtypni "OK" për t'u kthyer në faqen "Verifikimi".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
6) Statusi i verifikimit të kartës bankare do të ndryshojë në "Në pritje". Mund të duhen deri në 10 minuta për të verifikuar një kartë bankare.

Duhet të verifikoni të gjitha mënyrat e pagesës në listë për të përfunduar verifikimin.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
7) Pasi të përfundojë verifikimi, do të merrni një njoftim dhe statusi juaj do të ndryshojë në "Verifikuar". Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të tërheqni fonde përsëri.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Si të verifikoni një kartë bankare të papersonalizuar në Binomo

Pasi të jetë kërkuar verifikimi, do të merrni një njoftim pop-up dhe artikulli "Verifikimi" do të shfaqet në meny.

Shënim . Për të verifikuar një mënyrë pagese, fillimisht duhet të verifikoni identitetin tuaj. Ju lutemi referojuni Si ta verifikoj identitetin tim? më sipër

Pasi të jetë konfirmuar identiteti juaj, mund të filloni të verifikoni kartat tuaja bankare.
Për të verifikuar një kartë bankare jo të personalizuar, do t'ju duhet të ndiqni këto hapa:

1) Klikoni në foton e profilit tuaj për të hapur menunë.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
2) Klikoni në butonin "Verifiko" ose zgjidhni "Verifikimin" nga menyja.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
3) Do të ridrejtoheni në faqen "Verifikimi" me listën e të gjitha mënyrave të paverifikuara të pagesës. Zgjidhni një mënyrë pagese me të cilën dëshironi të filloni dhe shtypni "Verifiko".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
4) Ngarkoni një foto të kartës suaj bankare, vetëm në anën e përparme, në mënyrë që numri i kartës dhe data e skadencës të jenë të dukshme. Dhe një foto e deklaratës bankare me vulën, datën e lëshimit dhe emrin tuaj të dukshëm. Dokumenti nuk duhet të jetë më i vjetër se 3 muaj. Ne pranojmë foto në formatet e mëposhtme: jpg, png, pdf. Shtypni "Next".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
5) Dokumentet tuaja janë dorëzuar me sukses. Shtypni "OK" për t'u kthyer në faqen "Verifikimi".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
6) Statusi i verifikimit të kartës suaj bankare do të ndryshojë në "Në pritje". Mund të duhen deri në 10 minuta për të verifikuar një kartë bankare.

Duhet të verifikoni të gjitha mënyrat e pagesës në listë për të përfunduar verifikimin.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
7) Pasi të përfundojë verifikimi, do të merrni një njoftim dhe statusi juaj do të ndryshojë në "Verifikuar". Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të tërheqni fonde përsëri.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Si të verifikoj një kartë bankare virtuale në Binomo

Pasi të jetë kërkuar verifikimi, do të merrni një njoftim pop-up dhe artikulli "Verifikimi" do të shfaqet në meny.

Shënim . Për të verifikuar një mënyrë pagese, fillimisht duhet të verifikoni identitetin tuaj. Ju lutemi referojuni Si ta verifikoj identitetin tim? artikull.

Pasi të jetë konfirmuar identiteti juaj, mund të filloni të verifikoni kartat tuaja bankare.

Për të verifikuar një kartë bankare virtuale, do t'ju duhet të ndiqni këto hapa:

1) Klikoni në foton e profilit tuaj për të hapur menynë.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
2) Klikoni në butonin "Verifiko" ose zgjidhni "Verifikimin" nga menyja.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
3) Do të ridrejtoheni në faqen "Verifikimi" me listën e të gjitha mënyrave të paverifikuara të pagesës. Zgjidhni kartën tuaj virtuale bankare dhe shtypni "Verifiko".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
4) Ngarko një pamje të kartës bankare virtuale. Sigurohuni që 6 shifrat e para dhe 4 të fundit të numrit të kartës, datës së skadencës dhe emrit të mbajtësit të kartës të jenë të dukshme dhe të lexueshme. Ne pranojmë pamjet e ekranit në formatet e mëposhtme: jpg, png, pdf. Shtypni "Next".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
5) Pamja juaj e ekranit është dorëzuar me sukses. Shtypni "OK" për t'u kthyer në faqen "Verifikimi".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
6) Statusi i verifikimit të kartës bankare virtuale do të ndryshojë në "Në pritje". Mund të duhen deri në 10 minuta për të verifikuar një kartë bankare. Duhet të verifikoni të gjitha mënyrat e pagesës në listë për të përfunduar verifikimin.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
7) Pasi të përfundojë verifikimi, do të merrni një njoftim dhe statusi juaj do të ndryshojë në "Verifikuar". Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të tërheqni fonde përsëri.

Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo

Pyetje të përgjithshme

Si ta kaloj verifikimin

Pasi të keni marrë një kërkesë verifikimi për të kaluar me sukses verifikimin, do t'ju duhet:

 • Foto e pasaportës, kartës së identitetit ose patentës së shoferit, në anën e përparme dhe të pasme (nëse dokumenti është i dyanshëm). Llojet e dokumenteve mund të ndryshojnë sipas vendit, kontrolloni listën e plotë të dokumenteve.
 • Fotot e kartave bankare që keni depozituar (vetëm në anën e përparme).
 • Foto e një pasqyre bankare (vetëm për kartat jo të personalizuara).

Shënim . Sigurohuni që dokumentet do të jenë të vlefshme për të paktën një muaj nga data e ngarkimit (për banorët e Indonezisë dhe Brazilit vlefshmëria është e parëndësishme). Emri juaj i plotë, numrat, datat dhe të gjitha cepat e dokumentit tuaj duhet të jenë të dukshme. Ne pranojmë dokumente në formatet e mëposhtme: jpg, png, pdf.


Pasi të gjitha dokumentet tuaja të jenë gati, ka 4 hapa për të përfunduar:

1) Verifikimi i identitetit.

Për të kaluar këtë fazë, do t'ju duhet:
 • Ngarkoni fotot e dokumentit tuaj të identitetit, anët e përparme dhe të pasme.

2) Verifikimi i mënyrës së pagesës.

Nëse keni përdorur karta bankare për të depozituar ose tërhequr fonde, ne do t'ju kërkojmë t'i verifikoni ato. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet:
 • ngarkoni një foto të kartës bankare që keni depozituar, vetëm në anën e përparme;
 • ngarkoni një foto të një pasqyre bankare (vetëm për kartat jo të personalizuara).


3) Prisni derisa t'i kontrollojmë dokumentet tuaja, zakonisht na duhen më pak se 10 minuta.

4) Pas përfundimit, do të merrni një email konfirmimi dhe një njoftim pop-up dhe do të jeni në gjendje të tërheqni fonde. Kjo është ajo, ju jeni një tregtar i verifikuar i Binomo!


A duhet të verifikoj gjatë regjistrimit

Nuk ka asnjë kërkesë për të verifikuar gjatë regjistrimit, do t'ju duhet vetëm të konfirmoni emailin tuaj. Verifikimi është automatik dhe zakonisht kërkohet kur tërhiqni fonde nga llogaria juaj Binomo. Pasi të jetë kërkuar verifikimi, do të merrni një njoftim pop-up dhe artikulli "Verifikimi" do të shfaqet në meny.


A mund të tregtoj pa verifikim

Ju jeni të lirë të depozitoni, tregtoni dhe tërhiqni fonde derisa të kërkohet verifikimi. Verifikimi zakonisht fillon kur tërhiqni fonde nga llogaria juaj. Pasi të keni marrë një njoftim pop-up që ju kërkon të verifikoni llogarinë, tërheqja do të kufizohet, por ju jeni të lirë të tregtoni. Kaloni verifikimin për të qenë në gjendje të tërhiqeni përsëri.

Lajmi i mirë është se zakonisht na duhen më pak se 10 minuta për të verifikuar një përdorues.


Kur do të jem në gjendje të tërheq fonde

Ju mund të tërhiqeni menjëherë pasi të ketë përfunduar verifikimi. Procesi i verifikimit zakonisht zgjat më pak se 10 minuta. Kërkesa për tërheqje do të përpunohet nga Binomo brenda 3 ditëve të punës. Data dhe ora e saktë që do të merrni fondet varet nga ofruesi i shërbimit të pagesave.


Sa kohë zgjat verifikimi

Verifikimi i llogarisë suaj zakonisht na merr më pak se 10 minuta.

Janë të pakta rastet e rralla kur dokumentet nuk mund të verifikohen automatikisht dhe ne i kontrollojmë me dorë. Në këtë situatë, periudha e verifikimit mund të zgjatet deri në 7 ditë pune.
Mund të bëni depozita dhe të tregtoni ndërsa prisni, por nuk do të mund të tërhiqni fonde derisa të përfundojë verifikimi.


Pse më duhet të verifikoj numrin tim të telefonit

Ju nuk duhet, por verifikimi i numrit tuaj të telefonit na ndihmon të sigurojmë sigurinë e llogarisë dhe fondeve tuaja. Do të jetë shumë më e shpejtë dhe më e lehtë për të rivendosur aksesin në rast se keni humbur fjalëkalimin tuaj ose jeni hakuar. Ju gjithashtu do të merrni përditësime për promovimet dhe shpërblimet tona përpara gjithë të tjerëve. Tregtarët VIP marrin një menaxher personal pas verifikimit të numrit të telefonit.
Do të merrni një njoftim pop-up që ju kërkon të shkruani numrin e telefonit. Gjithashtu mund të specifikohet paraprakisht në profilin tuaj.


Si të verifikoni një portofol elektronik

Nëse përdorni vetëm kuletat elektronike për të tërhequr dhe depozituar, atëherë nuk ka nevojë të verifikoni mënyrat tuaja të pagesës. Ju vetëm duhet të verifikoni identitetin tuaj.

Siguria dhe zgjidhja e problemeve

A është e sigurt t'ju dërgoj të dhënat e mia private

Përgjigje e shkurtër: po, është. Ja çfarë bëjmë ne për të garantuar sigurinë e të dhënave tuaja.
 1. Të gjitha informacionet tuaja ruhen në një format të koduar në serverë. Këta serverë mbahen në qendrat e të dhënave në përputhje me TIA-942 dhe PCI DSS – standardet ndërkombëtare të sigurisë.
 2. Qendrat e të dhënave mbrohen teknikisht dhe ruhen fizikisht gjatë gjithë kohës nga personeli i sigurisë i audituar posaçërisht.
 3. I gjithë informacioni transferohet përmes një kanali të mbrojtur me enkriptim kriptografik. Kur ngarkoni ndonjë foto personale, detaje të pagesës, etj., shërbimi fsheh ose turbullon automatikisht një pjesë të simboleve (për shembull, 6 shifrat e mesme në kartën tuaj të pagesës). Edhe nëse mashtruesit përpiqen të kapin informacionin tuaj, ata do të merrnin vetëm simbole të koduara që janë të padobishme pa një çelës.
 4. Çelësat e deshifrimit ruhen veçmas nga informacioni aktual, kështu që njerëzit me qëllim kriminal nuk do të kenë akses në të dhënat tuaja private.
Ne siguruam që të gjitha të dhënat personale të mos ndahen me palët e tjera ose të mos përdoren për qëllimet e dikujt. Ju gjithashtu mund t'i referoheni Politikës sonë të Privatësisë për përshkrimin e plotë të mënyrës se si ne i trajtojmë të gjitha të dhënat private


Pse më është kërkuar të kaloj përsëri verifikimin

Mund t'ju kërkohet të verifikoni përsëri pasi të keni përdorur një mënyrë të re pagese për të depozituar. Sipas ligjit, çdo mënyrë pagese që përdorni në platformën tregtare Binomo duhet të verifikohet. Kjo vlen si për depozitimin ashtu edhe për tërheqjen.

Shënim . Duke iu përmbajtur metodave të pagesës që keni përdorur dhe verifikuar tashmë, do t'ju shpëtojë nga nevoja për të kaluar përsëri verifikimin.

Ne gjithashtu kërkojmë riverifikim nëse dokumentet e verifikuara janë gati të skadojnë.

Në raste të rralla, ne mund t'ju kërkojmë të riverifikoni identitetin, emailin ose të dhëna të tjera personale. Zakonisht, kjo ndodh kur politika është ndryshuar, ose si pjesë e aktiviteteve të kompanisë kundër mashtrimit.


Pse më janë refuzuar dokumentet

Kur dokumentet tuaja nuk kalojnë verifikimin, atyre u caktohet një nga këto statuse:
 • Provo përsëri.
 • Refuzuar.
Nëse shihni statusin "Provo përsëri" , ndiqni këto hapa për të kuptuar arsyen pse dokumenti juaj nuk u pranua:

1. Klikoni "Provo përsëri" në faqen e verifikimit.

2. Arsyeja pse dokumenti juaj është refuzuar do të shpjegohet, si në shembullin e mëposhtëm. Sigurohuni që ta rregulloni problemin dhe më pas klikoni butonin "Ngarko të ri" për të ngarkuar përsëri dokumentin tuaj.
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Shënim . Zakonisht, dokumentet refuzohen sepse nuk i plotësojnë të gjitha kërkesat. Përpara se ta ngarkoni sërish, sigurohuni që fotografia që po dërgoni të jetë e ndritshme dhe e qartë, të gjitha qoshet e dokumentit tuaj janë të dukshme dhe emri juaj i plotë, numrat dhe datat janë të lehta për t'u lexuar.

Nëse një nga dokumentet tuaja mori statusin "Refuzuar", do të thotë se sistemi nuk mund ta lexonte saktë.

Për të zgjidhur këtë problem, ndiqni këto hapa:

1) Klikoni në dokumentin që është refuzuar dhe më pas klikoni butonin "Kontakto mbështetjen".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
2) Do të ridrejtoheni te klienti i emailit. Çështja do të përshkruhet në draft. Dërgoni një email dhe ekipi ynë i mbështetjes do t'ju ndihmojë të zgjidhni problemin.

Nëse keni ndonjë pyetje, referojuni Si ta kaloj verifikimin? artikull ose kontaktoni ekipin tonë të mbështetjes për ndihmë.


Si mund ta di që verifikimi ka qenë i suksesshëm

Ju mund të kontrolloni statusin tuaj në menynë në këndin e sipërm djathtas. Pasi të jenë miratuar të gjitha dokumentet tuaja, do të merrni një shenjë jeshile pranë artikullit të menusë "Verifikimi".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Gjithashtu, të gjitha dokumentet tuaja do të marrin statusin "U krye".
Si të regjistroheni dhe verifikoni llogarinë në Binomo
Do të merrni gjithashtu një njoftim pop-up dhe konfirmim me email.


A mund të verifikoj paraprakisht

Nuk ka nevojë të verifikohet paraprakisht. Procesi i verifikimit është automatik dhe zakonisht kërkohet kur tërhiqni fonde nga llogaria juaj Binomo. Pasi të jetë kërkuar verifikimi, do të merrni një njoftim pop-up dhe artikulli "Verifikimi" do të shfaqet në meny.

Shënim. Pasi të keni marrë një kërkesë verifikimi, mund të bëni ende depozita dhe të tregtoni, por nuk do të mund të tërhiqni fonde derisa të përfundoni verifikimin.
Thank you for rating.